Булавка

Безпека покупок

На Булавці ми приділяємо багато уваги безпечності покупок. Зокрема, всі продавці мають пройти формальну верифікацію перед початком продажів. 

Тим не менш, іноді шахраї знаходять нові способи обманювати людей ‍:male_sign:.  

Будь ласка, зверніть увагу на рекомендації, які допоможуть вам уникнути обману.

Як розпізнати шахрая

1. Неймовірно низька ціна достатнього дорогого товару. Зазвичай шахраї-продавці виставляють товар за неймовірно низьку ціну. Наприклад, чобітки, котрі скрізь коштують 500 грн — за 200.

Низька ціна повинна вас насторожити. Іноді люди дійсно гостро потребують грошей, але частіше шахраї, користуючись вашою довірою, обманюють, розповідаючи історії про рідних в лікарні або ще якусь трагедію.

2. Будьте обережні, якщо продавець відмовляється продавати товар післяплатою. Багато продавців дійсно не хочуть ризикувати, відправляючи товар післяплатою. Але, якщо у вас виникають будь-які сумніви, погоджуйтеся на оплату тільки при отриманні товару.

Отримуючи посилку на пошті, обов'язково перевірте вміст в присутності співробітників пошти. Недобросовісні продавці можуть відправити ганчірки замість одягу.

Якщо товар дорогий, а без пересилання не обійтися, можна запропонувати таку схему: ви оплачуєте вартість пересилки (в одну або дві сторони), а продавець відправляє товар післяплатою. Так ви ризикуєте відносно невеликою сумою.

3. Перевірка номера карти і телефона в пошуковій системі і чорних списках не гарантує вам безпеку угоди.

Деякі шахраї дають для оплати не свій номер карти, а іншого продавця. Наприклад, шахрай замовляє десь товар, вибирає спосіб оплати на карту, і дає вам номер цієї карти. Таким чином, ви оплачуєте шахраєві його покупку, в той час як він залишається не при справах.

Крім того, картки купуються на чорному ринку. За пару днів, поки не зібралося досить скарг про шахрайство в банку, шахраї встигають зібрати досить велику суму. Знайти їх практично неможливо.

4. Спілкуйтеся тільки в повідомленнях на сайті, не перекладайте гроші на карти, номери яких вам були продиктовані по телефону, надіслані в смс або поштою. Історія листування допоможе нам заблокувати користувачів-шахраїв, а в деяких випадках навіть попередити шахрайство.

5. Якщо ви сумніваєтеся в чесності продавця, не ризикуйте. Ми робимо все можливе для попередження шахрайства, проте, шахраї постійно винаходять нові способи обійти состеми захисту.